Sondy

Filtr  
Kategoria  
Marka  
Cena  
Kolor  
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produktów: 2

na stronę
 1. ORTOVOX Sonda lawinowa 240 ALU
  -35%
  Rating:
  0%
  ORTOVOX Sonda lawinowa 240 ALU Ortovox
  Cena regularna 219,00 zł Cena specjalna 142,77 zł
 2. ORTOVOX Sonda lawinowa 240 ALU LIGHT
  -35%
  Rating:
  0%
  ORTOVOX Sonda lawinowa 240 ALU LIGHT Ortovox
  Cena regularna 259,00 zł Cena specjalna 168,73 zł
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produktów: 2

na stronę

Sondy lawinowe i sytuacje awaryjne

Przebywając zimą w górach wysokich, jesteś narażony na zejście lawiny. Dlatego niezbędne jest posiadanie sprzętu lawinowego, a wśród jego elementów sondy lawinowej. W przypadku zejścia lawiny liczą się sekundy. Sonda lawinowa jest centralnym elementem wyposażenia ratowniczego. Przy wyborze wysokiej jakości sondy lawinowej trzeba zwrócić uwagę na standardy bezpieczeństwa i inne ważne cechy.

Dlaczego sondy lawinowe są niezbędnym elementem wyposażenia lawinowego?

Sonda jest ważnym elementem lawinowego ABC. Tylko za pomocą sondy można określić dokładną lokalizację i głębokość zasypanej osoby, co pozwala na podjęcie szybkich działań. Badania wykazały, że bez sondy lawinowej zlokalizowanie i namierzenie zasypanej osoby trwa dwa razy dłużej, tj. ok. 25 minut. Z sondą średni czas ratowania wynosi 11 minut. Dlatego bez sondy w plecaku jest mało prawdopodobne, że w ciągu 15 minut odnajdzie się osobę - tyle jest niezbędne do przeżycia. 

Poprawne lokalizowanie osoby przy pomocy sond lawinowych

Po zakończeniu poszukiwań za pomocą detektora lawinowego i zaznaczeniu lokalizacji, należy wskazać ofiarę sondą lawinową. Zaznacz punkt z najmniejszym pomiarem odległości (ze skrzyżowanymi kijkami narciarskimi, łopatą itp.). Począwszy od tego miejsca, należy systematycznie badać sondą lawinowąobszar od wewnątrz do zewnątrz w odstępie 25 cm. Sonda pozostaje na miejscu i służy do orientacji. Wskazówka: zawsze sonduj pod kątem 90° do powierzchni śniegu.

Zakup sond outdoorowych w sklepie internetowym outdoorzy.pl

W sklepie interentowym outdoorzy.pl znajduje się szeroka gama turystycznych sond. Zaplanuj swoja wymarzoną wycieczke i wybierz odpowiednią odzież górską czy turystyczną w sklepie online. Bardzo solidne sondy zapewniają wysoki komfort i zabezpieczenie podczas najbardziej wymagających wypraw. Zakupy przez internet pozwolą na dostarczenie sond dla turystów pod wskazany adres, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Sklep internetowy zapewnia wysoką jakość i dbałość o szczegóły sond dla podróżujących.

Bezpieczne zakupy sond górskich

Cenimy sobie bezpieczeństwo i chcemy zapewnić wam zrobienie bezpiecznych zakupów sond do wspinaczki górskiej na stronie outdoorzy.pl. Nasz sklep jest bezpieczny i posiada certyfikat SSL, w celu zabezpieczenia transakcji. Nie martw się o przebieg swojego zamówienia, dokładamy wszelkich starań, aby Twoje zamówienie było przygotowane pod każdym aspektem. Dbałość o szczegóły i najwyższą jakość lekkich sond to cechy, które wyróżniają nasz sklep. Zapoznaj się z szeroką gamą solidnych sond i podaruj sobie komfort.

Tanie sondy terenowe dla alpinistów

Tanie sondy dla alpinistów dostępne w sklepie internetowym outdoorzy.pl. Oferta z wysoką jakością i dbałością o szczegóły, wiąże się równocześnie z najniższą ceną na rynku. Wybierz komfortowe i przygotowane na każdą pogodę wytrzymałe sondy na wyprawę zgodnie z zaplanowanym budżetem. Wysokiej jakości sondy na wspinaczki górskie, które oferujemy, są wybierane przez turystów w każdym wieku. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze górskie sondy były tanie i spełniały wymagania wszystkich klientów. 

Dostawa turystycznych sond dla wędrowców górskich

Opcje dostawy sond dla alpinistów

Wybierz sposób dostawy solidnie wykonanych sond w momencie zamawiania towaru.

Koszty wysyłki

Doręczyciel

Paczka od

299,99 zł

Paczka od

300,00 zł

Paczka

pobraniowa

Przybliżony

czas dostawy

Poczta Polska Kurier Pocztex 48

9,95 PLN

0,00 PLN

+0,00 PLN

48 h

Firma kurierska DPD

9,95 PLN

0,00 PLN

+0,00 PLN

24 h

InPost Paczkomaty*

9,95 PLN

0,00 PLN

+0,00 PLN

24 h

 

Sklep internetowy outdoorzy.pl zapewnia najwyższą jakośc usług i dbałość o przesyłki, dlatego na czas, po którym przesyłka trafi do Twoich rąk, składa się czas potrzebny nam na jej przygotowanie do wysyłki i czas potrzebny poczcie lub kurierowi na jej dostarczenie. Ponieważ towary w naszym sklepie różnią się od siebie pod względem czasu, jaki jest nam potrzebny, by przygotować je do wysyłki, termin wysyłki sond dla entuzjastów wspinaczki górskiej szacujemy na podstawie tego, jak długo może zająć nam jego przygotowanie. Paczki z solidnymi sondami dla alpinistów na terenie kraju są dostarczane przez Pocztę Polską w ciągu deklarowanych 2 dni roboczych przesyłką biznesową oraz przesyłkami kurierskimi w ciągu 1 dnia roboczego od dnia wysłania z naszego magazynu. Co ważne możesz także sam wybrać dogodny dla Ciebie termin wysłania dobrych jakościowo sond dla turystów górskich. Może to być dowolny termin, nieprzekraczający jednak 30 dni od dnia złożenia zamówienia. Wyślemy je po skompletowaniu, nie wcześniej niż w wybranym przez Ciebie dniu.

Zwroty sond dla wędrowców górskich

Zgodnie z prawem przysługuje Ci prawo do zwrotu zakupionych górskich sond. Wystarczy zgłosić nam taki zamiar w ciągu 100 dni od dostarczenia produktu. Szczegółowe informacje na temat zwrotu znajdują się w regulaminie sklepu punkt XI - prawo do odstąpienia od umowy*. W miarę możliwości wydrukuj i wypełnij poniższy formularz i dołącz do odsyłanego do nas zwrotu sond dla podróżników górskich:

 • Elektroniczny formularz zwrotu znajdziesz tutaj.
 • Wzór formularza zwrotu znajdziesz (dla klientów z Allegro.pl) tutaj.

Przesyłkę z sondami do wspinaczki wyślij do nas na adres:

Outdoorzy S.A.
Legionów 26/28
43-300 Bielsko-Biała

Reklamacje sond turystycznych

Jeśli chcesz zgłosić reklamację swoich sond, skontaktuj się z nami, przygotuj je (powinny być czyste, bez śladów zabrudzeń – błoto, kurz), oryginał dowodu zakupu (zrób kopię dla siebie) oraz opisz uszkodzenia. Wraz z przesyłką konieczne jest odesłanie formularza reklamacyjnego oraz oryginału paragonu lub faktury, który otrzymałeś wraz z zakupionymi sondami dla aktywnych.

 • Elektroniczny formularz reklamacji znajdziesz tutaj.
 • Wzór protokołu reklamacji znajdziesz (dla klientów z Allegro.pl) tutaj.

Wyślij do nas na swój koszt – nie przyjmujemy przesyłek pobraniowych. Jeśli reklamacja zostanie uznana, zwrócimy Ci koszty wysyłki.

Przesyłkę wyślij do nas paczką pocztową lub listem poleconym priorytetowym na adres:

Outdoorzy S.A.
Legionów 26/28
43-300 Bielsko-Biała

Zgodnie z prawem mamy do 14 dni na rozpatrzenie reklamacji. W tym czasie sondy turystyczne poddawane są opinii rzeczoznawcy, a jeśli reklamacja zostanie uznana, od razu są naprawiane, o ile wada może być usunięta na drodze naprawy. Jeśli nie, zwracamy Ci pieniądze lub oferujemy nowe outdoorowe sondy.

Wymiana podróżnych sond dla turystów

W ciągu 100 dni od daty otrzymania swoich turystycznych sond możesz wymienić je na nowe. W takim przypadku nie powinno mieć śladów użytkowania, ale też powinno posiadać oryginalne, niezniszczone opakowanie i komplet metek. Wraz z przesyłką konieczne jest odesłanie formularza wymiany oraz oryginału paragonu lub faktury, który otrzymałeś wraz z zakupionymi sondami dla turystów. Produkty odsyłasz do nas na swój koszt – nie przyjmujemy przesyłek pobraniowych. Po otrzymaniu przesyłki obsługa sklepu skontaktuje się z Tobą celem ustalenia kosztów ponownej wysyłki. Koszty ustalane są zgodnie z cennikiem Poczty Polskiej lub usług kurierskich. Koszty należy wpłacić na konto sklepowe tytułem: Wymiana_nr zamówienia.

Wydrukuj i wypełnij poniższy formularz i dołącz do odsyłanego do nas towaru:

 • Elektroniczny formularz wymiany znajdziesz tutaj.
 • Wzór formularza wymiany znajdziesz tutaj.

Przesyłkę wyślij do nas paczką pocztową lub listem poleconym priorytetowym na adres:

Outdoorzy S.A.
Legionów 26/28
43-300 Bielsko-Biała

Płatność za outdoorowe sondy dla entuzjastów wspinaczki górskiej

Sklep internetowy outdoorzy.pl udostępnia następujące sposoby płatności:

 • płatność przelewem tradycyjnym na rachunek bankowy Sprzedawcy,
 • płatność za pośrednictwem elektronicznego systemu płatności (PayU.pl, PayPal.com),
 • płatność w systemie ratalnym Santander S.A.
 • płatność przy odbiorze u dostawcy tj. za pobraniem.
 • W przypadku płatności przelewem:
 • w złotych polskich (PLN), wpłaty należy dokonać na rachunek bankowy numer 56 1240 6449 1111 0010 4881 9526 (Bank Polska Kasa Opieki SA) OUTDOORZY SPÓŁKA AKCYJNA, NIP: 5472086046. W tytule przelewu należy wpisać "Zamówienie nr ........".
 • w euro (EUR), wpłaty należy dokonać na rachunek bankowy numer 64 1240 6449 1978 0010 4733 6455 (Bank Polska Kasa Opieki SA) SWIFT: PKOPPLPW, OUTDOORZY SPÓŁKA AKCYJNA, NIP: 5472086046. W tytule przelewu należy wpisać "Zamówienie nr ........".

W przypadku płatności za pośrednictwem elektronicznego systemu płatności Klient dokonuje zapłaty za turystyczne sondy przed rozpoczęciem realizacji Zamówienia. Elektroniczny system płatności umożliwia dokonanie płatności za pomocą karty kredytowej lub szybkiego przelewu z wybranych polskich banków. Podmiotem świadczącym obsługę płatności online jest Blue Media S.A.

Dostępne formy płatności online: Karty płatnicze: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro.

W przypadku płatności przy odbiorze przesyłka z sondami dla turystów wysyłana jest po weryfikacji poprawności danych adresowych. Klient jest zobowiązany do zapłaty za Zamówienie i odebranie kurtki męskiej od dostawcy. Klient zobowiązany jest do dokonania zapłaty ceny z tytułu Umowy Sprzedaży w terminie 14 dni roboczych od dnia jej zawarcia, chyba że Umowa Sprzedaży stanowi inaczej.

Kontakt:

Outdoorzy S.A.
Legionów 26/28
43-300 Bielsko-Biała

NIP: 5472086046
REGON: 240863123
Telefon/infolinia: 801 007 146, 33 486 91 72
Fax: 33 486 91 73