Narty trekkingowe - nowy trend ze Skandynawii

Połączenie funkcjonalności nart skitourowych, rakiet śnieżnych oraz biegówek w jednym – tak działają narty fińskiego producenta OAC skinbased TM. Narty trekkingowe przeznaczone są dla narciarzy na każdym poziomie zaawansowania, aby mogli cieszyć się łatwym dostępem do zimowej przygody w każdym miejscu. Od miejskich parków, przez górskie tereny o umiarkowanych trudnościach, po głęboką dzicz.

OAC

Dlaczego warto?

Narty trekkingowe łączą funkcje rakiet śnieżnych (możliwość sprawnego przemieszczania się w głębokim śniegu), biegówek (możliwość szybkiego ślizgu w terenie płaskim i pochyłym) oraz nart skitourowych (możliwość zjazdu, dzięki dużej powierzchni gładkiej narty oraz możliwość podejścia w stromszym terenie, dzięki zintegrowanej foce pod butem). Poza wspomnianymi cechami narty trekkingowe mają dodatkową przewagę – nie wymagają specjalnych butów narciarskich. Dedykowane wiązanie dopasowuje się do zwykłych butów górskich lub turystycznych i jest bardzo proste w obsłudze.

Druga grupa dla której narty trekkingowe mogą stanowić ciekawe rozwiązanie to miłośnicy bushcraftu, survivalu czy po prostu wędrówek przyrodniczych po lesie. Polska w 80% ma ukształtowanie nizinne, posiada liczne szlaki i ścieżki turystyczne. Rozwija się również moda na biwakowanie na terenach leśny m.in. dzięki wyznaczeniu w 2020 roku przez Lasy Państwowe specjalnych obszarów, gdzie dozwolone jest biwakowanie bez obaw o naruszanie ustawy o lasach. Turyści nizinni z przyjemnością powinni zamienić rakiety śnieżne na narty trekkingowe.

Przykładowe narty

Modele XCD GT o długości 160

Modele XCD GT o długości 137


Przeglądaj ofertę


Firma OAC skinbased TM to nowoczesny producent nart kompozytowych, zlokalizowany w miejscowości Tampere w Finlandii. Całość produkcji odbywa się w Finlandii. Kolekcja składa się z kilku uniwersalnych modeli, różniących się szerokością oraz długością. W ofercie występuje również jeden model dedykowany dla dzieci. Grafiki na nartach nawiązują do skandynawskiej przyrody.