Najbardziej wygodne i niezawodne plecaki na świecie

Gregory

Plecaki Gregory to efekt miłości do outdooru i eksplorowania nowych szlaków. To synonim równowagi między codziennością a pasją. Plecaki Gregory się użytkuje, a nie dźwiga. Ta filozofia przyświeca twórcom marki na każdym etapie tworzenia najbardziej wygodnych i niezawodnych plecaków na świecie. Specyficzna geometria, dopasowanie do sylwetki (męskiej i kobiecej) czy unikalne systemy nośne sprawiają, że plecak porusza się wraz z ciałem użytkownika, a nie wbrew niemu. Jest tak wygodny i dopasowany do pleców jak obuwie turystyczne do stopy.

Tworzone w Salt Lake City

Założyciel marki Wayne Gregory poświęcił się pasji tworzenia plecaków, które by nie zawiodły w trakcie różnych przygód. Stworzył pionierskie systemy nośne, które niejako scalają się z ciałem użytkownika i które dopasowują się do unikalnych sylwetek kobiet i mężczyzn. Obecnie plecaki projektuje się w głównej siedzibie w Salt Lake City w Stanach Zjednoczonych. Do ich produkcji wykorzystuje się nowoczesne technologie i rozwiązania, a za swoje produkty, ich innowacyjność i niezawodność marka była wielokrotnie nagradzana.

Gregory
Zrównoważony rozwój
Gregory dąży do minimalizowania liczby opakowań swoich produktów. Stale poszukuje rozwiązań, które byłyby przyjazne dla środowiska. Tworzy plecaki, które służą długie lata, a w razie potrzeby można przedłużyć ich żywotność. Często wystarczy wymienić mały komponent, zamiast kupować nowy model. Jednak gdy plecak jest wyeksploatowany do granic możliwości, zostaje poddany recyklingowi, a jego części składowe wykorzystuje się do naprawiania innych produktów.
Globalna strategia
Marka dodaje też cegiełkę do globalnej strategii, której celem jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, zużycia energii i odpadów. Dotyczy to samego procesu produkcji, logistyki (transport i przechowywanie), jak i działania w lokalnych biurach. Gregory jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ochrony Przyrody (EOCA), którego celem jest ochrona dzikich miejsc i ekosystemów. EOCA przeznacza 100% swoich składek członkowskich na projekty ochrony, które realizują organizacje ochrony przyrody. Każdy członek stowarzyszenia może wybrać do 3 projektów, które potem Stowarzyszenie wesprze w każdej rundzie finansowania.
Niezrównana jakość
Gregory nie ustaje w dążeniu do jak najlepszej jakości swoich produktów. Marka na bieżąco uaktualnia swój wewnętrzny podręcznik jakości. Program Zapewnienia Jakości Produktu gwarantuje, że produkty spełniają, a nawet przekraczają rygorystyczne wymagania w zakresie zużycia i trwałości.

Polityka gwarancyjna Gregory Lifetime Guarantee określa wymagane testy, którym muszą być poddane produkty marki. Kontrole i testy przeprowadza się przy użyciu specjalnych maszyn w laboratorium w Salt Lake City. Plecaki testują też w terenie testerzy i ambasadorzy marki.

Dobór odpowiedniego rozmiaru plecaka

Plecak to nie koszulka, nie wystarczy wybrać rozmiaru, w jakim nosisz odzież. Dobierz go tak, jak dobierasz obuwie. Idealne dopasowanie przekłada się na współpracę plecaka z Twoim ciałem i większy komfort użytkowania. Poniższe wskazówki pomogą Ci dobrać właściwy rozmiar plecaka Gregory.

Krok 1

Zmierz długość swojego korpusu

Znajdź 7 krąg, czyli największy guzek u podstawy szyi, następnie znajdź grzebień kości biodrowej - górna część kości biodrowych będzie mniej więcej na wysokości pępka. Zmierz taśmą krawiecką odległość między powyższymi punktami. Właśnie prawidłowo określiłeś długość korpusu.

Krok 2

Wybierz model plecaka

Znasz już długość tułowia, więc możesz dobrać rozmiar plecaka Gregory. Zarówno damskie, jak i męskie modele mierzone są jednakowo.

Krok 3

Przymierz plecak

Najlepiej, aby mierzyć plecak z obciążeniem. Górna krawędź pasa biodrowego powinna się znajdować ok. 2,5 cm powyżej grzebienia kości biodrowej. Szelki mają gładko oplatać ramiona

System nośny - ważne elementy

Pas biodrowy
Zapinany wokół bioder. Pozwala utrzymać ciężar plecaka na biodrach, a nie na ramionach. Jego górna część powinna się znajdować 2 cm ponad grzebieniem biodrowym.

Pasy naramienne
Unoszą ciężar plecaka. Powinny być dopasowane do kształtu sylwetki użytkownika i opierać się całkowicie o ramiona. Mają oplatać ich powierzchnię ok. 8 cm poniżej górnej części łopatki.

Pas piersiowy
Pasek zapinany na klatce piersiowej na wysokości serca. Utrzymuje szelki naramienne w prawidłowym miejscu. Nie może utrudniać oddychania.

Paski przyciągające obciążenie
Łączą paski naramienne z górną częścią nośną plecaka. Przyciągają ciężar plecaka do środka ciężkości. Zapewniają stabilność, umożliwiają przenoszenie ciężaru z górnej części ciała na biodra.

Jak przenieść ciężar na pas biodrowy?
Chcąc przenieść ciężar z szelek na pas biodrowy, poluzuj szelki naramienne i ściągnij paski przyciągające obciążenie.

Jak przenieść ciężar na szelki naramienne?
Chcąc przenieść ciężar z pasa biodrowego na szelki naramienne, poluzuj paski przyciągające obciążenie i ściągnij szelki.

Kolekcje plecaków

Premium Backpacking
Baltoro i Deva
Jeśli komfort na szlaku, to tylko Baltoro i Deva. Plecaki wyposażono w dynamiczny system nośny, który porusza się wraz z ciałem, dopasowując się do unikalnego kształtu ciała użytkownika. Opatentowany system pasa biodrowego FreeFloat i obrotowe szelki wyginają się i dostosowują się do naturalnych ruchów ciała, zapewniając niezrównany komfort.
Premium Backpacking
Baltoro Pro i Deva Pro
Baltoro Pro i Deva Pro
Kolekcję Baltoro Pro i Deva Pro projektowano z myślą o dużych pojemnościach i dużych obciążeniach. Najwyższy komfort użytkowania uzyskano tutaj dzięki dynamicznego zawieszeniu FreeFloat A3. Grubsza pianka pasa biodrowego i uprzęży wytrzymuje większe obciążenia. Ulepszone tkaniny gwarantują maksymalną trwałość.
Backpacking
Stout i Amber
W Stout i Amber chodzi o wytrzymałość i wszechstronność od początku szlaku po sam szczyt. Dzięki w pełni regulowanemu systemowi nośnemu VersaFit i wygodnemu pasowi biodrowemu cały dzień na szlaku to pestka. Do tego wytrzymała przednia kieszeń z elastycznej siateczki i pokrowiec przeciwdeszczowy i jesteś gotowy na nową przygodę.
Lightweight Backpacking
Paragon i Maven
Modele Paragon i Maven wyposażono w innowacyjny hybrydowy system zawieszenia. Łączy on swobodnie unoszący się system dolnej części pleców – bardzo wygodny – z oddychającą wyściełaną górną częścią pleców. To wyjątkowe podejście pozwala oszczędzać energię na szlaku, utrzymując plecak blisko pleców.
Ultralight Backpacking
Focal
Ultralekka konstrukcja, dynamiczny komfort i bezkompromisowy zestaw funkcji – z Focal przemierzysz cały świat. Kieszenie z zamkami na pasie biodrowym, siateczka pokrywająca system nośny z technologią Polygiene Stays Fresh, która kontroluje nieprzyjemne zapachy, i materiały z recyklingu sprawiają, że ten plecak to idealny wybór na dłuższe wyprawy.
Ventilated Backpacking & Hiking
Katmai i Kalmia
Dynamiczne dopasowanie, wygoda i technologia redukująca zapachy. System nośny FreeFloat 360 wygina się, obraca i reaguje na ruchy ciała użytkownika. Katmai i Kalmia wykonane z wytrzymałego materiału nylonowego z recyklingu w połączeniu z praktycznym systemem kieszeni zapewniają najwyższy komfort podróżowania z plecakiem.
Ventilated Backpacking & Hiking
Zulu i Jade
Zulu i Jade wyposażono w innowacyjny system nośny FreeFloat. To połączenie dynamicznego dopasowania, praktycznych funkcji i opływowych sylwetek, które zapewniają precyzyjne i lekkie przenoszenie ładunku. Dodatkowo wentylacja Open Air odprowadzająca wilgoć gwarantująca komfort bez względu na to, dokąd cię nogi poniosą.
Młodzież
Icarus
Seria plecaków młodzieżowych skupia się na tych samych potrzebach na szlaku, które mają dorośli. Różnica polega jedynie na skali. Dlatego plecaki Icarus są tak samo wygodne i dopasowane, są wykonane z trwałych materiałów, a wszystkie udogodnienia projektowano w ten sposób, by wrażenia z wędrówek były jak najlepsze.
Ventilated Hiking
Citro i Juno
Czasami najlepszy plan to założyć plecak na plecy i iść przed siebie. Citro i Juno to ułatwiają. Wentylowany panel tylny VaporSpan zapewnia chłód i suchość, a dynamiczna uprząż barkowa ActiveFlex wygodę przez cały dzień. Te plecaki dzienne są gotowe na wszystko.
Active Trail
Miwok i Maya
Miwok i Maya to ulubieńcy szybkich wędrówek. Teraz jeszcze wygodniejsze i bardziej wszechstronne, z lepszym dopasowaniem i równowagą w trudnym terenie, a także zwiększoną wytrzymałością. Zupełnie nowe, regulowane zawieszenie, smukła konstrukcja, zaktualizowane tkaniny. Ta para jest zawsze zwinna i gotowa na wszystko.
Day Hiking
Kiro
Z Kiro zrobisz jeszcze więcej w ciągu jednego dnia. Oddychający panel z pianki 3D i szelki naramienne zapewniają chłód i wygodę podczas całodziennych wycieczek w góry lub podczas letnich objazdów miast. W skrócie - czysta, prosta organizacja i gotowość do korzystania ze wszystkiego, co ma do zaoferowania.
Hydration
Baltoro i Deva
3D Hydro Trek to wszechstronny bukłak zaprojektowany specjalnie do wędrówek i campingu. Unikalny kształt umożliwia przenoszenie go w górnej części większych plecaków Gregory ładowanych od góry. Szybkoschnący i gotowy na przygodę.
Everyday Adventure
Nano
Z plecakami z serii Nano możesz odkrywać lokalne szlaki, chodzić na zakupy czy planować weekendowe wypady. Koncepcja plecaków Resin opiera się na materiałach pochodzących z recyklingu, ochronie przed warunkami atmosferycznymi i inteligentnej organizacji.
Adventure Travel
Border
Dzięki Border pozostaniesz otwarty na możliwości, jakie otwiera przed tobą pobyt za granicą. Specjalna komora ActiveShield pozwala oddzielić brudną i mokrą odzież od czystej i suchej. A technologia Polygiene zatrzymuje namnażanie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnych zapachów.
Adventure Travel
Tetrad i Tribute
Z pomocą Tetrad i Tribute wzniesiesz się na wyższy poziom podróży. Specjalnie zaprojektowane udogodnienia i zawieszenie dopasowujące się do sylwetki pomogą przenosić jeszcze więcej bagażu w bardziej komfortowych warunkach.
Alpine & Ski
Alpinisto LT
Sercem Alpinisto LT są lekkie, wytrzymałe materiały oraz zintegrowany uchwyt na sprzęt. Dzięki niemu Alpinisto LT może się błyskawicznie przekształcić z minimalistycznego plecaka podejściowego w bestię do wspinaczki w pionie.
Alpine & Ski
Alpinisto i Targhee
Nowa odsłona nagradzanych serii Alpinisto i Targhee. Ulepszone w zakresie materiałów i konstrukcji. Lżejsze, mocniejsze i łatwiejsze w użyciu w złych warunkach.
Alpine & Ski
Targhee FastTrack
Szybki alpejski plecak turystyczny. Targhee FastTrack wyposażono w rewolucyjny system szybkiego przenoszenia i przechowywania nart, do których masz dostęp bez konieczności zdejmowania plecaka.