CLIMBING TECHNOLOGY Karabinek CONCEPT HMS

SKU
ID:2098
Cena regularna 88,99 zł Od 66,99 zł
Dostępność: W magazynie
Tylko %1 pozostał
Czas wysyłki: -
Tego towaru nie mamy w naszym magazynie – sprowadzamy go od stałego dostawcy.
Paczkomat 24/7: 14.99 zł
Kurier DHL: 20.99 zł
Poczta Polska: 16.49 zł
Ocena:
100 % of 100
 Karabinek HMS to najważniejszy karabinek w wyposażeniu każdego wspinacza. Nie jest ważnym, czy używasz go z przyrządami asekuracyjnymi czy też bez. Ważnym jest, że masz to, co zapewni Ci komfort i pełnię bezpieczeństwa.HMS'y Concept zostały zaprojektowane dla wspinaczy ceniących sobie przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo, zwracających jednak dużą uwagę na rozwiązania techniczne oraz wagę sprzętu który muszą nosić w plecaku czy też przy uprzęży.Kuty na gorąco, wielopłaszczyznowy profil 3D, umożliwił znaczącą redukcję wagi karabinów Concept HMS. Ta nowa technologia kształtowania karabinków wydaje się być przyszłością w dążeniu do produkcji lżejszego sprzętu wspinaczkowego przy jednoczesnym podnoszeniu jego wytrzymałości.Klasyczny kształt karabinka typu HMS („gruszka”) pozwala na bezpieczne używanie go jako karabinka do asekuracji w każdej sytuacji. Ta nowa technologia kształtowania karabinków wydaje się być przyszłością w dążeniu do produkcji lżejszego sprzętu wspinaczkowego przy jednoczesnym podnoszeniu jego wytrzymałości.Klasyczny kształt karabinka typu HMS („gruszka”) pozwala na bezpieczne używanie go jako karabinka do asekuracji w każdej sytuacji.

Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnej trwałości i bezpieczeństwa, które wymagane jest od sprzętu wspinaczkowego.Optymalizacja kształtu oraz dbałość o ergonomię, pozwalają na łatwe manipulowanie karabinkiem oraz nakrętką zabezpieczającą zamek przed nieoczekiwanym otwarciem. System Catch Free (bezząbkowy) zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki).Jak każdy karabinek Climbing Technology, również Concept HMS, jest - przed opuszczeniem fabryki - indywidualnie testowany  obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu. CATCH-FREE - Specjalne profilowanie u zakończenia zamka, pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek CF nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.HOT FORGED - Produkty kute na gorąco charakteryzują się większą wytrzymałością oraz trwałością. CechyWaga: 74gWytrzymałość: kN 23.10.8CE:Tak (0333)EN:12275 oraz 362Indywidualnie test.:Tak (12 kN)Keylock:TakMateriał:Stopy lekkiePrześwit:21 mmTyp:HUIAA:TakWaga:74 gWymiary:105 x 73 mmWytrzymałość:23.10.8 kNZamek:ZakręcanyKarabinek HMS to najważniejszy karabinek w wyposażeniu każdego wspinacza. Zamek CF nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.HOT FORGED - Produkty kute na gorąco charakteryzują się większą wytrzymałością oraz trwałością. CechyWaga: 74gWytrzymałość: kN 23.10.8CE:Tak (0333)EN:12275 oraz 362Indywidualnie test.:Tak (12 kN)Keylock:TakMateriał:Stopy lekkiePrześwit:21 mmTyp:HUIAA:TakWaga:74 gWymiary:105 x 73 mmWytrzymałość:23.10.8 kNZamek:ZakręcanyKarabinek HMS to najważniejszy karabinek w wyposażeniu każdego wspinacza.

Nie jest ważnym, czy używasz go z przyrządami asekuracyjnymi czy też bez. Ważnym jest, że masz to, co zapewni Ci komfort i pełnię bezpieczeństwa.HMS'y Concept zostały zaprojektowane dla wspinaczy ceniących sobie przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo, zwracających jednak dużą uwagę na rozwiązania techniczne oraz wagę sprzętu który muszą nosić w plecaku czy też przy uprzęży.Kuty na gorąco, wielopłaszczyznowy profil 3D, umożliwił znaczącą redukcję wagi karabinów Concept HMS. Ta nowa technologia kształtowania karabinków wydaje się być przyszłością w dążeniu do produkcji lżejszego sprzętu wspinaczkowego przy jednoczesnym podnoszeniu jego wytrzymałości.Klasyczny kształt karabinka typu HMS („gruszka”) pozwala na bezpieczne używanie go jako karabinka do asekuracji w każdej sytuacji. Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnej trwałości i bezpieczeństwa, które wymagane jest od sprzętu wspinaczkowego.Optymalizacja kształtu oraz dbałość o ergonomię, pozwalają na łatwe manipulowanie karabinkiem oraz nakrętką zabezpieczającą zamek przed nieoczekiwanym otwarciem. Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnej trwałości i bezpieczeństwa, które wymagane jest od sprzętu wspinaczkowego.Optymalizacja kształtu oraz dbałość o ergonomię, pozwalają na łatwe manipulowanie karabinkiem oraz nakrętką zabezpieczającą zamek przed nieoczekiwanym otwarciem.

System Catch Free (bezząbkowy) zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki).Jak każdy karabinek Climbing Technology, również Concept HMS, jest - przed opuszczeniem fabryki - indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.CATCH-FREE - Specjalne profilowanie u zakończenia zamka, pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek CF nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.HOT FORGED - Produkty kute na gorąco charakteryzują się większą wytrzymałością oraz trwałością.Cechy
 • Waga: 74g
 • Wytrzymałość: kN 23.10.8
 • CE:Tak (0333)
 • EN:12275 oraz 362
 • Indywidualnie test.:Tak (12 kN)
 • Keylock:Tak
 • Materiał:Stopy lekkie
 • Prześwit:21 mm
 • Typ:H
 • UIAA:Tak
 • Waga:74 g
 • Wymiary:105 x 73 mm
 • Wytrzymałość:23.10.8 kN
 • Zamek:Zakręcany
 
  .

  Cechy:

  • Waga:74g
  • Wytrzymałość:23.10.8 kN
  Więcej informacji
  Marka Climbing Technology
  Napisz własną recenzję
  Napisz opinię o produkcie:CLIMBING TECHNOLOGY Karabinek CONCEPT HMS
  Twoja ocena

  Zobacz również

  1. CLIMBING TECHNOLOGY Czekan AGILE PLUS
   -30%
   Rating:
   0%
   CLIMBING TECHNOLOGY Czekan AGILE PLUS Climbing Technology
   Cena regularna 345,99 zł Od 240,99 zł
  2. CLIMBING TECHNOLOGY Kask STARK
   -34%
   Rating:
   0%
   CLIMBING TECHNOLOGY Kask STARK Climbing Technology
   Cena regularna 339,99 zł Od 225,99 zł
  3. CLIMBING TECHNOLOGY Magnezja CLASSIC BALL
   -28%
   Rating:
   0%
   CLIMBING TECHNOLOGY Magnezja CLASSIC BALL Climbing Technology
   Cena regularna 24,99 zł Cena specjalna 17,99 zł
  4. CLIMBING TECHNOLOGY Plaster FINGERS SAVE
   -27%
   Rating:
   0%
   CLIMBING TECHNOLOGY Plaster FINGERS SAVE Climbing Technology
   Cena regularna 40,99 zł Od 29,99 zł