Salewa Ortles Hybrid TWR to wiatroodporna kurtka z wodoodpornym wykończeniem i ociepliną TirolWool Celliant. Zaprojektowana tak, by sprostała potrzebom cieplnym ciała podczas intensywnego wysiłku w warunkach zimowych.
Salewa Ortles Hybrid TWR to wiatroodporna kurtka z wodoodpornym wykończeniem i ociepliną TirolWool Celliant. Zaprojektowana tak, by sprostała potrzebom cieplnym ciała podczas intensywnego wysiłku w warunkach zimowych.
Aktywności o charakterze interwałowym wymagają utrzymania odpowiedniego mikroklimatu ciała. Po wzmożonym wysiłku statyczny odpoczynek może być główną przyczyną wyziębienia organizmu. Ortles Hybrid TWR stworzono po to, by zapobiec takim sytuacjom w warunkach zimowych. Jej hybrydowa budowa pomaga utrzymać optymalną temperaturę ciała.
Panele z lekkiego i szybkoschnącego materiału Durastretch Bamboo Light Eco pomimo swojej lekkości są wysoce odporne na przecieranie i rozdarcia. Radzą sobie w surowych terenach górskich. Z kolei stworzona przez markę Salewa ocieplina TirolWool® Celliant® nadaje kurtce właściwości termoregulacyjne. Przed utratą ciepła dodatkowo zabezpiecza wyprofilowany kaptur z tylną regulacją. Kurtka jest niewielkich rozmiarów po złożeniu – kompresuje się do własnej kieszeni. Doskonale się spisze jako odzież wierzchnia lub warstwa docieplająca pod kurtką typu hardshell.
TirolWool® Celliant® to połączenie naturalnej wełny tyrolskich owiec z włóknami poliestrowymi, które wzbogacono mieszanką termoreaktywnych minerałów. W rezultacie ciepło generowane przez ciało zostaje przekształcone w podczerwień, po czym jest magazynowane i odbijane z powrotem do ciała użytkownika. Dzięki temu ciało dłużej utrzymuje optymalną temperaturę. Co więcej, ocieplina doskonale oddycha i zachowuje swoje właściwości termiczne nawet po przemoczeniu.
DWR (Durable Water Repellent) to powłoka hydrofobowa odpychająca wilgoć, brud i kurz. Wodoodporna impregnacja podczas opadów zatrzymuje krople deszczu na powierzchni materiału i pozwala im swobodnie spływać. Powłoka DWR znacznie spowalnia proces wnikania wody w głębsze warstwy tkaniny. Dzięki temu zaimpregnowana odzież przez długi czas nie staje się ciężka i zimna od wilgoci.
Standard branżowy bluesign® oznacza, że proces powstawania i transportowania tkaniny uwzględnia ochronę środowiska i bezpieczeństwo pracowników. Certyfikat bluesign® otrzymują wyroby tekstylne i odzieżowe firm, które udowodniły, że dbają o higienę pracy i ekologiczną strukturę łańcucha produkcji i dostawy. Produkty oznaczone symbolem bluesign® wykonano z poszanowaniem praw pracowniczych, metodami nieszkodliwymi dla ekosystemu.