Ultralekki śpiwór na wiosnę. Svalbard 300 wypełniono polskim puchem gęsim. Footbox w formie ściągacza umożliwia poruszanie się po obozie bez konieczności wychodzenia ze śpiwora.
1149,99 zł
Ultralekki śpiwór na wiosnę. Svalbard 300 wypełniono polskim puchem gęsim. Footbox w formie ściągacza umożliwia poruszanie się po obozie bez konieczności wychodzenia ze śpiwora.
ZAKRES TEMPERATUR
Uwaga: w nazwie podajemy T lim – to najniższa temperatura, w jakiej „standardowy mężczyzna” może spać komfortowo. Kobiety lub osoby łatwo marznące, powinny kierować się parametrem cieplnym T comfort przy wyborze śpiwora.
Zakresy Temperatur wg normy EN 13537 – odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku.
UWAGA! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.
Górna granica komfortu (T max) – temperatura, w jakiej „standardowy mężczyzna” nie poci się, a nadmierna temperatura nie zakłóca jego snu.
Komfort (T comf) – temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do „standardowej”, najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
Temperatura graniczna (T lim) – najniższa temperatura, w jakiej „standardowy mężczyzna” może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.
Temperatura ekstremalna (T min) – przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach „przeciętnej kobiety”). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.