Śpiwór wypełniony puchem z polskich kaczek o sprężystości 700 cuin. Po zapięciu zamków przekształca się w tradycyjny śpiwór kopertowy. Pokrowiec zapinany na zamek błyskawiczny, po spakowaniu staje się poduszką z miękką, welurową powierzchnią.
- kołdra puchowa, która może służyć za śpiwór
- puch i pierze z polskiej kaczki w proporcjach 91/9
- pikowana
- idealne rozwiązanie do campera na lato
- rozmiar dostosowany dla osób o wzroście do 195 cm
- z wytrzymałego nylonu o właściwościach hydrofobowych
- możliwość połączenia z drugim śpiworem z tej samej serii
- możliwość wygodnego otwarcia zamka zarówno z góry, jak i z dołu
- system Anty-Bite – po obu stronach zamka materiał jest obszyty w sposób, który zapobiega wcinaniu się w zamek
- ściągacz wykonany z gumy, pozwala na płynną regulację obwodu górnej części śpiwora
- fluorescencyjny puller, dzięki czemu odnajdziesz go łatwo nawet nocą
- konstrukcja koperty, która po spięciu tworzy klasyczny śpiwór prostokątny
- worek na kołdrę zapinany na zamek po spakowaniu zamienia się w poduszkę z delikatną powierzchnią typu „welur”
SPECYFIKACJA
- przeznaczenie: camping
- kształt: koperta
- materiał zewnętrzny: nylon 20D WR
- materiał wewnętrzny: nylon 20D WR
- wymiary po spakowaniu: 39 x 35 x 17 cm / 39 x 14 x 14 cm
- wymiary: 200 x 75 cm
- na wzrost do: 195 cm
- wypełnienie: puch kaczy
- waga wypełnienia: 250 g
- sprężystość: 700 cuin
- T comfort: 11°C
- T lim: 7°C
- T extreme: -3°C
- waga: 590 g
ZAKRES TEMPERATUR:
- Uwaga: w nazwie podajemy T lim - to najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Kobiety lub osoby łatwo marznące, powinny kierować się parametrem cieplnym T comfort przy wyborze śpiwora.
- Badania w komorze klimatycznej - wybrane modele śpiworów z każdej kolekcji zostały przebadane w komorze klimatycznej Weiss na skomplikowanym 16-elementowym manekinie DIANA (zgodnie z normą europejska PN-EN 13537-2004). W ten sposób wyznaczono temperatury: T max, T comf, T lim, T min. Następnie na podstawie wyników testów wyliczono zakresy temperatur wszystkich śpiworów Fjord Nansen, dzięki temu do minimum zmniejszamy ryzyko zakupu przez klienta niewłaściwego śpiwora. Następnie na podstawie wyników testów wyliczono zakresy temperatur wszystkich śpiworów Fjord Nansen, dzięki temu do minimum zmniejszamy ryzyko zakupu przez klienta niewłaściwego śpiwora. Przed wyborem należy zadać sobie pytanie jak odczuwamy zimno i uwzględnić ten fakt przy wyborze konkretnego modelu. W większości przypadków powinniśmy wybrać model nieco cieplejszy niż zakładaliśmy wcześniej.
Zakresy Temperatur wg normy EN 13537 - odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. UWAGA! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.
- Górna granica komfortu (T max) - temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" nie poci się, a nadmierna temperatura nie zakłóca jego snu.
- Komfort (T comf) - temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna.
Wartość ta odnosi się do "standardowej", najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
- Temperatura graniczna (T lim) - najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.
- Temperatura ekstremalna (T min) - przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach "przeciętnej kobiety"). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora!!