LIFESTRAW Osobisty filtr do wody WATERNLIFE

SKU
7640144282943
Cena regularna 119,00 zł Cena specjalna 95,00 zł
Dostępność: W magazynie
Czas dostawy: 24 godz.
Inpost: 9.95 zł
Kurier DPD: 9.95 zł
Poczta Polska: 13.95 zł

Wybrany "Najlepszym Wynalazkiem Roku" według Time Magazine, LifeStraw® to najbardziej zaawansowany technologicznie, wytrzymały, kompaktowy i ultra-lekki osobisty filtr wody, który pozwala na bezpieczne spożywanie wody nawet ze skażonych źródeł. Idealny do użytku w warunkach plenerowych oraz w sytuacjach awaryjnych (np. skażenie wody, powodzie).

LifeStraw® może przefiltrować do 4000 litrów wody, usuwając minimum 99,9999% bakterii żyjących w wodzie i 99,9% pasożytniczych pierwotniaków, nie zawierając przy tym żadnych substancji chemicznych, baterii ani części wymiennych. Ważący zaledwie 56 gram, LifeStraw® stał się popularny zarówno wśród amatorów sportów plenerowych, oraz jako urządzenie awaryjne gotowe do użycia w nagłych wypadkach (np. w trakcie powodzi, gdy brak dostępu do regularnych źródeł zaopatrzenia w wodę).

Co może odfiltrować LifeStraw®?

 • - Salmonella
 • - Campylobacter
 • - Escherichia coli
 • - Vibrio cholera
 • - Pseudomonas aeruginosa
 • - Shigella
 • - Giardia lamblia
 • - Cryptosporidium parvum
 • - Entamoeba histolytica

Gdzie LifeStraw® przyda się najbardziej?

Wędrówki piesze i turystyka

Ważący jedynie 56 g, LifeStraw® to najprostsze rozwiązanie by zapobiec odwodnieniu podczas turystycznych eskapad. Jeśli się spieszysz, nie ma potrzeby abyś się zatrzymywał i filtrował wodę nad jeziorem. Po prostu zaczerpnij wodę do butelki, umieść w niej LifeStraw® i wypij idąc. Jeśli spożywasz zalecane 2-4 litry wody dziennie, LifeStraw® posłuży Ci przez co najmniej 250 dni.

W podróży

LifeStraw® jest tak mały i lekki, że możesz wrzucić go do walizki, nosić na szyi lub nawet w kieszeni, podróżując po krajach, gdzie jakość wody pitnej jest niepewna. Jeśli kiedykolwiek zachorowałeś w podróży, dobrze wiesz jak ważna jest czysta woda pitna, aby zapobiec chorobom powodowanym przez skażoną wodę.

W sytuacjach awaryjnych

W wyniku klęski żywiołowej, być może Twoja rodzina nie będzie w stanie korzystać z regularnych źródeł zaopatrzenia w wodę. LifeStraw® jest łatwy w obsłudze i ma pięcioletnią przydatność, co czyni go idealnym, aby umieścić go w zestawie pierwszej pomocy. Zaopatrzenie członków rodziny w LifeStraw® to naprawdę niewielka inwestycja w bezpieczeństwo.

Jak używać LifeStraw®

Umieść LifeStraw® bezpośrednio w źródle wody lub wlej wodę do pojemnika i wypij przez LifeStraw®, dokładnie w taki sposób, jak zrobiłbyś to przez zwykłą słomkę. Za pierwszym razem być może poczujesz lekki opór dopóki membrana nie nasiąknie. Po zakończeniu picia zwyczajnie wydmuchaj powietrze przez rurkę w celu usunięcia zgromadzonego brudu i resztek wody.

Nagrody i wyróżnienia

LifeStraw® został wyróżniony przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej MoMA w Nowym Jorku oraz brytyjskie Muzeum Międzynarodowej Sztuki Nowoczesnej Tate w Londynie za swój unikatowy design, oraz otrzymał szereg nagród, wyróżnień i wzmianek w najbardziej poczytnych tytułach światowej prasy takich jak The New York Times, Popular Science, Gizmag.

Specyfikacja:

 • Ultralekki: Waży zaledwie 57 gram
 • Poręczny: długość: 22.5 cm, średnica: 2.5 cm
 • Nie wymaga użytkowania żadnych baterii czy części zamiennych
 • Wolny od związków BPA i wszelkich chemikaliów
 • Zaawansowany filtr z włókien kapilarnych z otworami o wielkości 0,2 microna
 • Pozwala przefiltrować do 4000l wody
 • Filtr LifeStraw® nie będzie w stanie filtrować wody jeżeli osiągnie swój koniec przydatności. Brak możliwości picia przez słomkę (woda nie jest w stanie przez nią przepłynąć) wskazuje, że filtr powinien zostać wymieniony na nowy.
 • Żywotność filtra zależy przede wszystkim od czystości filtrowanej wody (brud może z czasem zapychać włókna membrany filtrującej).
 • Produkt nie posiada określonej czasowo granicy przydatności użytkowania.

------------

Jak przechowywać produkty LifeStraw?

Najlepszym sposobem na zapewnienie długiej żywotności produktu jest odpowiednia konserwacja.

Jeśli korzystałeś już z produktu LifeStraw i planujesz przechowywać go bez użytku przez ponad miesiąc, stosuj się do poniższej instrukcji. Zapobiegniesz wyschnięciu i zablokowaniu membran filtra podczas dłuższych okresów nieużywania.

1. Wyjmij filtr węglowy

Wyjmij filtr węglowy i pozostaw do wyschnięcia na 30 minut. Przechowuj go w szczelnym woreczku. Jeśli Twój Lifestraw posiada jedynie filtrację jednostopniową i nie jest wyposażony w filtr węglowy – pomiń ten krok.

2. Zdezynfekuj

Wymieszaj ¼ łyżeczki wybielacza z 2 szklankami czystej wody i wlej roztwór do butelki, zakręcając wieczko po napełnieniu. W przypadku osobistego filtra do wody WATERNLIFE zamknij dolne wieczko i wlej roztwór przez ustnik, następnie zatykając go. Odstaw na 5 minut. Opróżnij butelkę i przepłucz czystą wodą, potrząsając filtrem. W przypadku osobistego filtra otwórz oba wieczka i płucz je pod bieżącą wodą przez minutę.

3. Zanurz filtr w roztworze soli

Napełnij butelkę do połowy wodą, dodaj 1 łyżeczkę soli i rozpuść. Załóż wieczko wraz z zamontowaną membraną oraz z zamkniętym ustnikiem i zakręć.

W przypadku filtra do użytku osobistego rozpuść 1 łyżeczkę soli w 2 szklankach wody, zamknij dolne wieczko i wlej roztwór przez ustnik, aż będzie pełny. Resztę wody wlej do butelki lub zamykanej torebki. Przechowuj filtr w roztworze soli z otwartymi obiema nakrętkami.

4. Przechowywanie

Przechowuj butelkę lub pojemnik z filtrem zawierający słoną wodę w chłodnym i suchym miejscu. Jeśli dotyczy – filtr węglowy przechowuj oddzielnie zamknięty w torebce w suchym i chłodnym miejscu.

5. Ponowne użycie

Włóż ponownie filtr węglowy (jeśli dotyczy). Wylej roztwór soli i napełnij butelkę wodą przeznaczoną do filtracji i spożycia. W przypadku osobistego filtra wydmuchaj pozostały roztwór z filtra. Wypluj kilka pierwszych łyków, ponieważ mogą nadal mieć słony smak. W przypadku przechowywania dłużej niż trzy miesiące, należy wymienić filtr węglowy przed ponownym użyciem.

Więcej informacji
Marka LifeStraw
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:LIFESTRAW Osobisty filtr do wody WATERNLIFE
Twoja ocena

Inne produkty tej marki

 1. LIFESTRAW Filtr Bidon GO 2
  -23%
 2. LIFESTRAW Filtr węglowy do butelki GO2 i STEEL
  -11%
  Rating:
  0%
  LIFESTRAW Filtr węglowy do butelki GO2 i STEEL LifeStraw
  Cena regularna 44,00 zł Cena specjalna 39,00 zł
 3. LIFESTRAW Filtr wymienny z filtrem węglowym – słomka do GO2
  -22%
  Rating:
  0%
  LIFESTRAW Filtr wymienny z filtrem węglowym – słomka do GO2 LifeStraw
  Cena regularna 109,00 zł Cena specjalna 84,99 zł