Jak dokonać pomiaru?

Przewodnik – dobór odpowiedniego rozmiaru

Zakupy przez internet wiążą się z niebezpieczeństwem nabycia produktu w niewłaściwym rozmiarze (głównie z powodu braku możliwości przymierzenia towaru, jak ma to miejsce w sklepie stacjonarnym). Żeby uniknąć niepotrzebnych wymian i zwrotów, a przede wszystkim w trosce o pełne zadowolenie naszych klientów, przedstawiamy przewodnik, który ma pomóc w doborze towaru do swoich wymiarów. Przy wyborze produktu należy pamiętać o tym, że podane w tabelach wymiary dotyczą produktu, a nie osoby, na którą ma być przeznaczony produkt!

Polary, kurtki, bluzy, koszulki:

 1. Długość całkowita – w koszulkach powinna być mierzona z tyłu, zaczynając od kołnierzyka w dół. W przypadku kurtek i polarów długość zawsze mierzona jest wzdłuż przedniego zamka.
 2. Długość rękawa zawsze jest mierzona od pachy aż do końca rękawa.
 3. Obwód klatki piersiowej najłatwiej jest zmierzyć, kładąc odzież na płasko i mierząc na wysokości piersi. Otrzymany wynik należy pomnożyć przez 2. Jednak zawsze należy brać pod uwagę krój produktu, jak i jego zastosowania techniczne. Najlepszym rozwiązaniem przy określeniu odpowiedniego rozmiaru może się okazać porównanie wymiarów z odzieżą posiadaną w swojej szafie.

Spodnie:

 1. Długość całkowita jest mierzona od pasa aż do końca nogawki, po zewnętrznej stronie nogawki spodni.
 2. Długość nogawki jest mierzona od kroku do końca nogawki, po wewnętrznej stronie spodni.
 3. Obwód w pasie – pas jest mierzony w spodniach na płasko. Dla uzyskania odpowiedniego wyniku otrzymaną wartość mnoży się razy 2.

Należy pamiętać, że wybrane modele spodni występują także w różnych długościach (np. Regular, Short, Long).

Obuwie:

Dane podane w tabeli rozmiarów dotyczą całkowitej długości wkładki. Wyjątkiem są buty wspinaczkowe, dla których szczegółowe informacje dotyczące doboru dostępne są na stronie produktu:

 1. Pomiar długości wkładki buta – najprostszy sposób sprawdzenia rozmiaru to zmierzenie długości wkładki w posiadanych przez siebie butach (od górnej do dolnej krawędzi).
 2. Pomiar długości stopy – najłatwiej dokonasz tego pomiaru, gdy staniesz w skarpetce, dosuniesz piętę do prostopadłej powierzchni (np. ściany) i zmierzysz długość od miejsca styku do najdłuższego palca.

Czapki, opaski, chusty:

Właściwy pomiar uzyskasz, gdy zmierzysz metrem krawieckim obwód głowy w połowie czoła i ok. 1 cm nad uszami.

Rękawiczki:

 1. Obwód dłoni najlepiej mierzyć metrem krawieckim pod kciukiem.
 2. Długość palca środkowego jest mierzona od koniuszka aż po nasadę palca.
 3. Całkowita długość dłoni jest mierzona po wewnętrznej stronie dłoni od koniuszka palca środkowego aż po nadgarstek.

Należy pamiętać, że rękawiczki nie posiadają tak dokładnych rozmiarów jak odzież, z tego względu rękawiczka nie zawsze będzie pasować idealnie – najważniejsze jest jednak to, by długość palca środkowego nie była dłuższa od rękawiczki. Należy także wziąć pod uwagę kształt i budowę dłoni.

W razie jakichkolwiek pytań zespół Outdoorzy.pl jest do Państwa dyspozycji. Mamy nadzieję, że powyższy przewodnik pomoże w odpowiednim doborze towaru tak, by byli Państwo w pełni usatysfakcjonowani zakupem i cieszyli się z wybranego produktu przez długie lata!