Znany i lubiany 3-sezonowy śpiwór typu mumia w odświeżonej odsłonie. Fjord Nansen Kjolen XL to sprawdzony sposób na ciepłe i przyjemne noce pod namiotem.
Znany i lubiany 3-sezonowy śpiwór typu mumia w odświeżonej odsłonie. Fjord Nansen Kjolen XL to sprawdzony sposób na ciepłe i przyjemne noce pod namiotem.
W śpiworze Kjolen XL będzie Ci ciepło od wiosny do jesieni. O termikę zadba sztuczna włóknina MICROfill Super-Therm. Dodatkowo listwa termiczna wraz z wewnętrznym kołnierzem zapobiegają uciekaniu ciepła.
Uwaga: w nazwie podajemy T lim – to najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Kobiety lub osoby łatwo marznące powinny kierować się parametrem cieplnym T comfort przy wyborze śpiwora.
Badania w komorze klimatycznej - wybrane modele śpiworów z każdej kolekcji zostały przebadane w komorze klimatycznej Weiss na skomplikowanym 16-elementowym manekinie DIANA (zgodnie z normą europejska PN-EN 13537-2004). W ten sposób wyznaczono temperatury: T max, T comf, T lim, T min. Następnie na podstawie wyników testów wyliczono zakresy temperatur wszystkich śpiworów Fjord Nansen, dzięki temu do minimum zmniejszamy ryzyko zakupu przez klienta niewłaściwego śpiwora.
Przed wyborem należy zadać sobie pytanie, jak odczuwamy zimno i uwzględnić ten fakt przy wyborze konkretnego modelu. W większości przypadków powinniśmy wybrać model nieco cieplejszy, niż zakładaliśmy wcześniej.
Zakresy Temperatur wg normy EN 13537 – odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. UWAGA! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.
Górna granica komfortu (T max) – temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" nie poci się, a nadmierna temperatura nie zakłóca jego snu.
Komfort (T comf) – temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.
Górna granica komfortu (T max) – temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" nie poci się, a nadmierna temperatura nie zakłóca jego snu.
Komfort (T comf) – temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do "standardowej", najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
Temperatura graniczna (T lim) – najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.
Temperatura ekstremalna (T min) – przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach "przeciętnej kobiety"). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora!
Test 10 prań – chcąc sprawdzić dodatkowo takie parametry naszych śpiworów jak wytrzymałość wypełnienia (zbijanie, przemieszczanie), odporność na pranie, stabilność termiczną w danym okresie czasu, postanowiliśmy przeprowadzić tzw. test 10 prań (oczywiście z wirowaniem). Wyniki testów włókniny MICROFILL Super-Therm przeszły nasze oczekiwania. Okazało się, że śpiwór zachował swoje parametry termiczne, a włóknina nie zmieniła swojej grubości i sprężystości!