Bardzo wytrzymały plecak na wszelkie przygody w śniegu. Wyposażony w panel tylny z wełny, podwójne mocowanie na narty, system troczenia kijów, czekana, rakiet śnieżnych i specjalną kieszeń na lawinowe ABC. W Peak 45 pokonywanie kolejnych kilometrów szlaków górskich będzie lekkie i przyjemne.Peak 45 tworzono z myślą o wycieczkach w terenach alpejskich. Plecak jest bardzo wytrzymały dzięki zastosowaniu wyjątkowo odpornego na rozdarcia i ścieranie nylonu 420D Manstar. Plecak jest bardzo wytrzymały dzięki zastosowaniu wyjątkowo odpornego na rozdarcia i ścieranie nylonu 420D Manstar.
To, co wyróżnia ten model od innych plecaków, to
system pleców wykonany z tłoczonej wełny szwajcarskiej. Alpiniści często noszą odzież z wełny i czerpią z jej wyjątkowych zdolności do zarządzania wilgocią, by utrzymać ciało w suchości. Podobnie tutaj –
tył plecaka jest w stanie wchłonąć prawie 30 razy więcej wilgoci niż standardowe plecy z pianki i jest też prawie 7% bardziej oddychający. Kolejną zaletą wełny jest szybszy proces schnięcia powierzchni systemu nośnego.Plecak ściśle przylega do ciała. Kolejną zaletą wełny jest szybszy proces schnięcia powierzchni systemu nośnego.Plecak ściśle przylega do ciała.
Szerokie, wyściełane paski naramienne, piersiowy i biodrowy równomiernie rozkładają ciężar ładunku, zapewniając wysoką stabilność także przy dużych obciążeniach.Peak 45 wyposażono w przekątne i klasyczne mocowanie na narty oraz
kieszeń na łopatę i sondę lawinową. Plecak daje też możliwość przytroczenia kijów, czekana i snowboardu. Znajdziesz tu też specjalne miejsce na mapę, linę czy butelkę z wodą.Zawartość przed wilgocią zabezpieczają
wodoodporne zamki. Plecak jest
kompatybilny z systemem hydro – posiada wyjście na rurkę od bukłaka. Plecak jest
kompatybilny z systemem hydro – posiada wyjście na rurkę od bukłaka.
Udogodnieniem jest zintegrowany z paskiem piersiowym
gwizdek bezpieczeństwa – przyda się w sytuacjach awaryjnych.
Ortovox to niemiecki producent innowacyjnych zestawów lawinowych oraz praktycznych plecaków i odzieży wełnianej. Produkty marki zapewnią Ci bezpieczeństwo na górskich szlakach oraz pomogą w kryzysowych sytuacjach.
Cechy
- pojemność: 45 l
- materiał: nylon 420D HD Ripstop, nylon 420D Manstar
- waga: minimalna 1420 g, maksymalna 1490 g
- panel tylny Swisswool Full Contact
- regulowane paski naramienne
- regulowany pasek piersiowy
- regulowany pas biodrowy
- gwizdek bezpieczeństwa zintegrowany z paskiem piersiowym
- kieszonka na pasie biodrowym
- przegroda na mapę
- mocowanie na linę
- kieszeń w pokrywie
- uchwyt na butelkę
- przekątne mocowanie na narty D-Skifix
- klasyczne mocowanie na narty A-Skifix
- mocowanie na rakiety śnieżne i snowboard
- mocowanie na kije i czekan
- pasek kompresyjny
- kieszeń bezpieczeństwa na ABC lawinowe
- siateczka na kask
- punkty mocowania na dodatkowy sprzęt
- dostęp do komory głównej: od góry
- kompatybilny z systemem hydracyjnym
- wodoodporne zamki
- klips na klucze
- uchwyt do przenoszenia
- instrukcja SOS
.